صفحه اصلی

پروژه ها

همکاری با ما

درباره ما

تماس با ما

درباره سماسد

درباره سماسد

شرکت مهندسی سماسد در مهر ماه سال 1364 و با گردآوری سالها تجربه و فعالیت مشترک اعضای هیات مدیره و با هدف مشارکت در آبادانی میهن عزیزمان به خصوص در مناطق محروم کشور و کمک به توسعه و رونق اقتصادی در زمینه های مختلف عمرانی از طریق اجرای پروژه ها تاسیس گردید است. اینک با اتکال به ذات لایزال الهی پس از سالها تلاش و بکارگیری تمامی توان و کسب تجربیات گرانبها و اجرای پروژه های مختلف عمرانی در سطح کشور با بهره مندی از نیروهای متخصص و مجرب و همچنین در اختیار داشتن مجموعه ای کامل و توانا از انواع تجهیزات و ماشین آلات و ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری مناسب و احراز صلاحیت پایه های یک ابنیه، یک آب، دو تاسیسات و تجهیزات، پنج نفت و گاز و پنج راه و ترابری توان خود را جهت اجرای پروژه های بزرگ با کیفیتی مطلوب و مطابق با استانداردهای بین المللی و دستیابی به موفقیت های بیشتر معطوف کرده به رغم فشردگی های کاری و هم زمانی عملیات طراحی و اجراء همواره رعایت اصول مهندسی و استانداردهای کیفی و بهره گیری از آخرین علوم و فنون روز و همچنین همکاری با بهترین مهندسین مشاور و پیمانکاران را سرلوحه کار خود قرار داده تا در دستیابی به اهداف عالیه و بلند مدت و خدمت به کشور در اجرای بهینه رسالت خویش سربلند و توانا باشد و هم اکنون با در دست داشتن چندین پروژه در بخش های مختلف و نگاه به توسعه روزافزون آمادگی کامل خود را در جهت انجام بزرگترین پروژه های ساختمانی، سد، تاسیسات آبیاری و کانال های زهکشی و انتقال، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، تاسیسات و تجهیزات پروژه های آبی و نفتی، راه وترابری، نفت، گاز و پتروشیمی اعلام می دارد. سربلندی و آبادانی ایران بزرگ آرزوی مدیریت و کارکنان شرکت سماسد بوده و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
Image

آشنایی با ما

اینک با اتکال به ذات لایزال الهی پس از سالها تلاش و بکارگیری تمامی توان و کسب تجربیات گرانبها و اجرای پروژه های مختلف عمرانی در سطح کشور با بهره مندی از نیروهای متخصص و مجرب و همچنین در اختیار داشتن مجموعه ای کامل و توانا از انواع تجهیزات و ماشین آلات و ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری مناسب واحراز صلاحیت پایه های یک ابنیه، یک آب،دو تاسیسات وتجهیزات، پنج نفت و گاز و پنج راه و ترابری توان خود را جهت اجرای پروژه های بزرگ با کیفیتی مطلوب و مطابق با استانداردهای بین المللی و دستیابی به موفقیت های بیشتر معطوف کرده به رغم فشردگی های کاری و هم زمانی عملیات طراحی و اجراء همواره رعایت اصول مهندسی و استانداردهای کیفی و بهره گیری ازآخرین علوم و فنون روز و همچنین همکاری با بهترین مهندسین مشاور و پیمانکاران را سر لوحه کار خود قرار داده تا در دستیابی به اهداف عالیه و بلند مدت و خدمت به کشور در اجرای بهینه رسالت خویش سربلند و توانا باشد. و هم اکنون با در دست داشن چندین پروژه در بخش های مختلف و نگاه به توسعه روزافزون آمادگی کامل خود را در جهت انجام بزرگترین پروژه های ساختمانی ، سد، تاسیسات آبیاری وکانال های زهکشی وانتقال ، تصفیه خانه های آب وفاضلاب، تاسیسات وتجهیزات پروژه های آبی ونفتی ، راه وترابری، نفت ، گاز وپتروشیمی اعلام میدارد.سربلندی و آبادانی ایران بزرگ آرزوی مدیریت و کارکنان شرکت سماسد بوده و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.


خلاقيت و نوآوري

الف) طراحي و ساخت ماشين آلات
 
1-    مركز ساخت دوغاب تزريق
بدين صورت كه ابتدا مواد با طرح اختلاط قبلي مخلوط ، و وارد حوضچه جهت ميكس شده و سپس از آنجا به سمت قيف هدايت و توسط لوله هايي به پمپ هاي فشار متصل،كه از طريق پمپ به نقاطي كه مورد نياز مصرف بود ، تزريق مي گردد.
 
2-    ساخت پمپ توربين
اين پمپ جهت آبرساني به زمين هاي اطراف خود مورد استفاده قرار مي گيرد. بدين صورت كه روي كانالهاي آبرسان نصب، و پمپ نيروي مكانيكي خود را توسط آب از چرخش توربينيكه بر سر آن قرار گرفته بدست مي آورد و ميزان آب مورد نياز را تا ارتفاع حداكثر 5 متر و طول افقي 100 متر پمپاژ مي نمايد.
 
ب) انجام برنامه مهندسي ارزش و ارائه پيشنهادهاي تغيير، با نگاه مهندسي ارزش در پروژه ها
 
1-    پيشنهاد در ارتباط با پروژه آبرساني اردل و چگونگي اجرا در قسمت گلوگاه تنگه، منجر به تغيير طرح اوليه شامل ديواره هاي بتني در حاشيه رودخانه بوده كه تبديل به كوه بري در تراشه هاي شيب معكوس گرديد كه اين امر پارامترهاي ذيل را در برگرفت.
دهانه گلوگاه به دليل احداث ديوار بتني كوچك مي شد كه وجودسيلابهاي فصلي احتمال پديده Lift up را در اين نقطه تشديد مي نمود.
صرفه جويي در هزينه ها
كوتاه كردن زمان اجرا
2-    پيشنهاد در ارتباط با پروژه كانال تنگ حمام كه منجر به تغيير 2 كيلومتر كانال در ترانشه هاي سخت و تبديل به اجراي خط لوله با قطر 1400 ميلي متر به صورت سيفون گرديد.
    اين امر پارامترهاي ذيل را در بر گرفت :
 
صرفه جويي در هزينه ها
كوتاه كردن زمان اجرا و صرفه جويي در وقت